Kraina odkrywcy - Żłobek ul. Harcerzy Września 1939 nr 5, Katowice - O żłobku
Żłobek | Katowice

Harcerzy Września 1939 nr 5

tel. 881 774 111


Kalendarium

{$ month.name $} {$ month.year $}

{$ data.day $}

Wydarzenia

Konsultacje

O żłobku


Żłobek Kraina Odkrywcy przy ulicy Harcerzy Września 1939r. nr 5 w Katowicach o profilu językowo - artystycznym, to miejsce szczególne dla rodziców zwracających uwagę na wszechstronny rozwój dziecka. Metody językowe wykorzystywane  w naszym żłobku mają na celu zwiększenie umiejętności komunikacyjnych dziecka, osłuchanie się z językiem oraz kształtowanie sprawności receptywnych. Natomiast proponowane zajęcia przyrodnicze, mają na celu rozwijanie zainteresowań otaczającym światem, zrozumienie zjawisk zachodzących w przyrodzie i życiu społecznym.

W naszej placówce dzieci mają do dyspozycji przestronne i przyjazne wnętrza zaprojektowane z myślą o nich. Mieszczą się w nim sale zabaw, jadalnia, sypialnia i łazienka. Zajęcia dodatkowe prowadzone są zarówno w salach, jak i na świeżym powietrzu. Łazienka dostosowana jest do potrzeb małych dzieci - umywalki i miska klozetowa umocowane są na odpowiedniej wysokości. Sypialnia to miejsce przeznaczone do relaksu i odpoczynku.

Wyposażenie żłobka zostało starannie wybrane spośród szerokiej oferty produktów przeznaczonych dla dzieci. Meble są estetyczne, spełniają zasady ergonomii, a ich kanty posiadają zabezpieczenia. Zabawki posiadają oznakowania CE. Krzesełka i stoliki są dostosowane do wzrostu poszczególnych grup wiekowych - zgodnie z Polska normą PN-EN 1729. Grzejniki są zabudowane, chroniąc dzieci przed oparzeniem. Ściany zostały pomalowane farbami, które są higieniczne, mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne.

 

Lokalizacja

Katowice, ul. Harcerzy Września 1939r. nr 5

Dojazd

Autobus nr 292 (przystanek Fabryka Maszyn)

Godziny otwarcia:

6:30-18:30 (każde dziecko może przebywać w żłobku max. 10h)

Czynne

wszystkie dni pracujące w roku

Liczba miejsc

50