Żłobki, Przedszkola, blog

co słychać

w Krainie Odkrywcy

Aktualności

Krainowy Dzień Uśmiechu

Czy wiecie, że śmiejąc się:

  • dotleniamy organizm pobierając ok. 3 razy więcej powietrza niż normalnie?
  • zwiększamy odporność organizmu?
  • dodajemy energii sobie i innym?
  • rozładowujemy stres?
  • poprawiamy nastrój – minuta śmiechu działa jak 45 minut relaksu, a ponadto przedłuża życie aż o 10 minut !

 

Kraina Odkrywcy już po raz drugi obchodziła Międzynarodowy Dzień Uśmiech, który w tym roku przypadł w dniu 2 października!

 

To radosne święto obchodzone jest w każdy pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku.

W tym roku organizatorem i patronem naszej akcji została:

Fundacja Instytut Rozwoju Edukacji i Przedsiębiorczości

Cieszymy się, że wydarzenie Krainy Odkrywcy rozszerza się, a uśmiechy rozdawane hojnie przez nasze Maluszki dostarczają innym mnóstwo radości.

A skoro o uśmiechu mowa, to z przyjemnością przedstawiamy Partnerów naszej akcji: 

Kimland sp.z o.o.

hurtownię zabawek przyjaznych dzieciom - efekt naszej współpracy zobaczycie w ogromnych pudełkach z NAGRODAMI dla zwycięzców Krainowego Konkursu na facebooku, którego laureaci zostaną ogłoszeni już pod koniec października 🙂

Fundacja z Uśmiechem przez życie

której celem jest szerzenie profilaktyki zdrowotnej, tak żeby uśmiech nie znikał z naszej twarzy

Zachęcamy do zaglądania na strony naszych Partnerów.

 

W ten wyjątkowo radosny dzień, Mali Odkrywcy dzielili się uśmiechami ze swoimi Rodzicami, Ciociami oraz Sąsiadami naszych placówek, rozdając naklejki z hasłem “UŚMIECHNIJ SIĘ!”- będące nieodłącznym symbolem tego szczególnego dnia. 

Szczególny nacisk położyliśmy na bezpieczeństwo, dlatego Krainowy Dzień Uśmiechu przeniósł się również do sieci za sprawą #smilechallengeKO !

Wszyscy uczestnicy naszego uśmiechniętego wyzwania mieli za zadanie opublikować swoje uśmiechnięte zdjęcie z dzieciństwa lub uśmiechnięte zdjęcie swojego Dziecka wraz z opisem challengu. Niezbędne było również dodanie hashtaga #smilechallengeKO . A jak na prawdziwy challenge przystało, koniecznością była nominacja 5 osób spośród grona swoich znajomych. Uśmiechnięta akcja spotkała się ze wspaniałą reakcją i w ekspresowym tempie facebook zasypały uśmiechnięte twarze.

żłobek Kraków

Na zajęciach, które w ten szczególny dzień były wyjątkowo radosne, Odkrywcy wspólnie tworzyli piękne grupowe i indywidualne prace plastyczne, których motywem przewodnim był uśmiech, a także śpiewali i tańczyli do swoich ulubionych piosenek. Nasze wspaniałe Ciocie wymyśliły mnóstwo fantastycznych zabaw i aktywności.

Ich kreatywności nie było końca: powstały m.in ramki do robienia zdjęć i emotki na patyczkach jako fotograficzne rekwizyty. Zobaczcie sami na krainowych fanpage’ach na facebooku.

Wspaniałe uśmiechy, którymi Maluszki zarażały wszystkich wokół zostały uwiecznione na zdjęciach nie bez powodu! 
Krainowy Dzień Uśmiechu nie byłby kompletny bez Uśmiechniętego Konkursu! W tym roku, ponownie, z każdej placówki Krainy Odkrywcy, nasze Uśmiechnięte Jury, wyłoni najwspanialsze zdjęcie, które weźmie udział w konkursie!

Śledźcie nasz krainowy fanpage  – już wkrótce poznacie więcej szczegółów 🙂

Dziękujemy za Wasze piękne uśmiechy, w tym szczególnym dniu, a dla zdrowia zalecamy uśmiechać się każdego dnia 🤗 również pod maseczką.

Zostaw komentarz

Ta strona używa cookies. Możesz określić warunki dostępu dla cookies w Twojej przeglądarce internetowej.