Bogaty pakiet zajęć dydaktycznych

Rodzice często pytają o to jakie zajęcia odbywają się naszych żłobkach i przedszkolach. Mając na uwadze wszechstronny rozwój dzieci zadbaliśmy o różnorodność aktywności w czasie dziennej opieki. Zajęcia dydaktyczne obejmują:
  • Język angielski – im wcześniej dziecko zacznie uczyć się nowego języka, tym szybciej zyska świadomość, że nauka innego języka niż ojczysty jest zupełnie naturalna, a do tego ciekawa. Zajęcia odbywają się w formie zabaw, rysunków, prostych wierszy, czy piosenek.
  • Zajęcia plastyczne – edukacja sensoplastyczna we wczesnym okresie rozwoju dziecka wpływa pozytywnie na jego całościowy rozwój. Stymulacja receptorów wywołuje tworzenie połączeń nerwowych w mózgu, co przekłada się na wspomaganie procesów analizy i syntezy.
  • Zajęcia sportowe – pragniemy kształcić ducha sportu już od najmłodszych lat. Do dyspozycji dzieci oddajemy przystosowane dla najmłodszych urządzenia i zabawki rozwijające motorykę. 
  • Teatrzyk – Kilka razy w roku odwiedza nas zaprzyjaźniony Teatrzyk kukiełkowy Magnus z najpiękniejszymi bajkami naszego dzieciństwa. 
  • Dogoterapia – to zabawa i dostarczanie wrażeń, ale nie tylko. Dziecko uczy się jak należy się witać i bezpiecznie obchodzić z psem, jak odczytywać sygnały, które pies do nas wysyła, jak wygląda pielęgnacja, zwyczaje i żywienie psów. Dogoterapia ma także na celu zmniejszenie lęku przed psem.
  • Straż miejska także służy swoją pomocą najmłodszym. W zajęciach uczestniczą strażnicy ds. profilaktyki, którzy uczą o bezpieczeństwie.

Ta strona używa cookies. Możesz określić warunki dostępu dla cookies w Twojej przeglądarce internetowej.